Raziskava Eurobarometra je pokazala, da Evropejci močno podpirajo evro in prepoznavajo njegove številne prednosti. To je jasen znak, da se evropska solidarnost ne ustavlja pri besedah. Evro je namreč več kot le valuta – je simbol evropske enotnosti in sodelovanja.
Mehanizem za okrevanje, ki je bil vzpostavljen kot odziv na pandemijo COVID-19, je odličen primer evropske solidarnosti v praksi. Ta program je omogočil, da so države članice, ki so bile najbolj prizadete zaradi pandemije, prejele finančno pomoč in tako lahko hitreje okrevale.
Še posebej pomembno je, da se Slovenci zavedamo, kako je evro pripomogel k stabilnosti našega gospodarstva in k večji zaupanju med podjetji in potrošniki.
Evropska unija se zaveda, da je treba še naprej krepiti evropsko solidarnost in da je evro ključno orodje za doseganje tega cilja. Prav tako pa teži k reševanju izzivov v povezavi s skupno valuto in se trudi najti rešitve. V prihodnje bo treba še bolj okrepiti ekonomsko in finančno upravljanje evrskega območja ter zagotoviti, da so njegove koristi enakomerno razporejene med vse države članice.
Kljub izzivom ostaja evro uspešna zgodba, ki je prinesla številne pozitivne učinke za Evropo. Z nadaljnjim sodelovanjem in skupnimi prizadevanji lahko zgradimo še močnejšo in bolj enotno Evropo.